BKS obchod - internetový obchod - www.bksobchod.cz

Tel.:+ 420 325 613 390, +420 602 315 348, E-mail: info@bksobchod.cz

Rubrika: AKUMULAČNÍ NÁDRŽE

DZD DRAŽICENAD 500 v1

DZD DRAŽICE NAD 500 v1

S přírubou pro vestavnou elektrickou topnou jednotku přírubovou řady TPK. Bez vnitřního zásobníku. Bez tepelné izolace.

Akumulační nádrže slouží k akumulaci přebytečného tepla od jeho zdroje.

Zdrojem může být:

Některé typy nádrží dovolují kombinovat i zapojení více zdrojů.

Nádrže typu NAD slouží pouze k ukládání tepla v topném systému, typ NADO dovoluje i přímý ohřev užitkové vody ve vnitřní smaltované nádobě nebo její předehřev pro další ohřívač vody. Trubkové výměníky nelze použít pro průtokový ohřev teplé užitkové vody.

Vše závisí na teplotě topné vody, která se akumuluje v nádrži. Zapojení s kotlem většinou dovoluje přímo ohřev TUV ve vnitřní nádrži na požadovanou teplotu, naopak zapojení na solární kolektory nebo tepelné čerpadlo TUV jen předehřeje a je nutné zařadit další (například) elektrický ohřívač vody, který dohřeje vodu na požadovanou teplotu nebo do akumulační nádoby namontovat elektrický dohřev, který umožňuje elektrická topná jednotka TJ 6/4" nebo topná příruba TPK.

Zařazení akumulační nádrže do topného systému s kotlem na tuhá paliva umožňuje optimální chod kotle na příznivé teplotě při provozu kotle.

Pro zvýšení životnosti nádrže doporučujeme používat jako topné médium upravenou vodu, destilovanou vodu, dále je vhodné přidávat přípravky omezující korozi (inhibitory).

Příslušenství akumulačních nádrží

Doplňkem je tepelná izolace  – polyesterové rouno o síle 100 mm. Součástí jsou horní kryt, kryty přírub a krytky otvorů. Izolace je dodávána samostatně zabalena.

Dalším příslušenstvím akumulačních nádrží je přírubová topná jednotka TPK a šroubovací elektrická topná jednotka TJ 6/4''.

Vnitřní smaltovaná nádoba pro přípravu užitkové vody v akumulačních nádržích řady NADO obsahuje obětovanou hořčíkovou anodu, která se rozpuští. Její životnost je přibližně dva roky. Je možné ji na objednání vyměnit za anodu s cizím zdrojem napětí — bez údržby Příklad zapojení kotle na tuhá paliva s akumulační nádrží NADO

Dodání: Do 6 týdnů

Doporučená cena: 11600 Kč

Cena: 7558 Kč


Ceny jsou s DPH.

Zavřít okno  Vytisknout